جدول امتیازات
رتبه تیم بازی امتیاز
1 پرسپولیس 30 67
2 استقلال 30 53
3 فولاد 30 51
4 تراکتور 30 50
5 سپاهان 30 49
6 شهر خودرو 30 46
7 صنعت نفت آبادان 30 41
8 نفت‌ مسجدسلیمان 30 38
9 نساجی مازندران 30 38
10 گل گهرسیرجان 30 33
11 ماشین‌سازی‌تبریز 30 31
12 ذوب آهن 30 30
13 پیکان 30 29
14 سایپا 30 29
15 پارس جنوبی جم 30 27
16 شاهین شهرداری‌بوشهر 30 22
مشاهده کامل جدول
تبلیغات
بازی گذشته
استادیوم اختصاصی
پنجشنبه 30 مرداد 1399
ساعت : 20:45
ماشین سازی
صنعت نفت
 
 
1
:
0


بازی پیش رو
ساعت :
- روز
: - ساعت
:- دقیقه
:- ثانیه
نظرسنجی
پیش بینی نتیجه بازی نفت‌ مسجدسلیمان - ماشین‌سازی‌تبریز
برد ماشین سازی13 (81%)
تساوی2 (13%)
برد نفت مسجد سلیمان1 (6%)
حضور دو بازیکن گسترش فولاد در جمع تیم منتخب هفته پانزدهم لیگ برتر 1395-10-07 | 12:28

مرتضی اسدی و رضا خالقی فر با درخشش در بازی پایانی نیم فصل اول برابر صنعت نفت آبادان در جمع بازیکنان منتخب هفته قرار گرفتند.

رقابت های هفته پانزدهم پر بود از اتفاقات جالب توجه از جمله سونامی در ترکیب استقلال برابر سپاهان که تمامی توجهات را معطوف به خود کرد. علاوه بر آن در چند بازی هم نتایج خوبی با درخشش برخی بازیکنان رقم خورد تا تیم منتخب هفته پایانی نیم فصل از دید کارشناسان و نویسندگان سایت ورزش سه به شرح زیر باشد.

 

دروازه بان:

محمدرضا اخباری(تراکتورسازی)

در ورزشگاه تختی و در هوای سرد شرق پایتخت علی دایی و شاگردان با روحیه اش مقابل تراکتورسازی صف آرایی کردند به این امید که با برد این بازی به روزهای خوب خود ادامه دهند اما به هدف شان نرسیدند چون علاوه بر بازی خوب تیم تبریزی درخشش گلر جوان و ملی پوش تراکتوری ها این فرصت را به مهاجمان نفت نداد تا با آتش بازی کام مهمان خود را تلخ کنند. اخباری برای دومین بازی متوالی هم پنالتی گرفت هم چند سیو عالی داشت تا کلین شیت دیگری در کارنامه اش به ثبت برساند.

 

مدافعان:

خالد شفیعی(تراکتورسازی)

در برد تراکتورسازی برابر نفت و تثبیت جایگاه دومی جدول علاوه بر درخشش اخباری باید از بازی خوب خالد شفیعی هم به نیکی یاد کنیم. مدافع جنگنده و با تعصب تبریزی ها در طول 90 دقیقه هم در جنگ های زمینی هم در جنگ های هوایی بدون اشتباه ظاهر شد و در بسیاری از دقایق با هوشیاری بالا جور اشتباهات سایر هم تیمی هایش را نیز کشید تا تراکتورسازی با خاموش کردن آتش نفت با سه امتیاز شیرین و شادمانی زمین را ترک و برای قهرمانی امیدوار باقی بماند. درخشش شفیعی در حالی به چشم آمد که مهاجمان نفت در 20 دقیقه پایانی بازی انتحاری عمل کرده و فشار زیادی روی دروازه تبریزی ها وارد کردند اما خالد درخشش خوبی داشت تا دروازه تراکتور بسته بماند.

 
مرتضی اسدی:(گسترش فولاد)

کاپیتان گسترشی ها در سفر به دیار برزیلی ها با عملکرد خوب خود در خط دفاع کمک کرد تا تیمش با سه امتیاز شیرین به تبریز بازگشته و برخلاف آغاز بد فصل پایانی شیرین برای خودش رقم بزند. اسدی به عنوان رهبر داخل مستطیل سبز علاوه بر هدایت تیمش در خط دفاع هیچ فرصتی به مهاجمان فرصت طلب و سرعتی نفتی های آبادان نداد تا گل خورده را جبران کنند که در این راه درخشش مرتضی اسدی کاملا به چشم آمد و باعث شد تا این بازیکن کهنه کار هم شانس قرار گرفتن در ترکیب تیم منتخب هفته پایانی را داشته باشد.

 

محمد طیبی(استقلال خوزستان)

مدافع عنوان قهرمانی در نیم فصل نخست روزهای خوبی را سپری نکرد و باید به هر شکل ممکن در مصاف با صبا برنده از زمین خارج می شد. از همین رو روی درخشش بازیکنان کلیدی خود برای رسیدن به سه امتیاز حساب باز کرده بود که یکی از این بازیکنان محمد طیبی کاپیتان و مدافع کلیدی نام داشت. بعد از مدت ها طرفداران استقلال در ورزشگاه غدیر شاهد یک بازی خوب و هوشمندانه از طیبی در خط دفاع تیم شان بودند که نشان می داد این بازیکن دوباره به روزهای اوج خود نزدیک شده است.

 

هافبک ها:

 کمال کامیابی نیا(پرسپولیس(

کمال در همان دقایق ابتدایی دروازه حریف مشهدی را باز کرده تا آغازکننده جشنواره گل پرسپولیس در آزادی و ثبت قهرمانی نیم فصل باشد. کامیابی نیا که علاوه بر این گل در سایر دقایق بازی هم پرجنب و جوش و تاثیرگذار ظاهر شد یکی از بهترین نمایش های این فصل خود را ارائه داد تا ارزش های خود در میانه میدان پرسپولیس را بیشتر از همیشه به رخ بکشد. شرح وظایفی که برانکو برای کمال در نظر گرفته بود با گلزنی کامیابی نیا توام شد تا ثابت شود این بازیکن توانایی های زیادی دارد که می تواند در قهرمانی پرسپولیس تاثیر مثبتی داشته باشد.

 

 رضا خالقی فر(گسترش فولاد)

در بازگشت دوباره به آبادان زننده تک گل سه امتیازی تیمش بود تا گسترشی ها با پایانی خوش راهی تعطیلات شده و امیدوار به ادامه این درخشش در نیم فصل دوم باشند. رضا خالقی فر که سال ها در آبادان برای برزیلی ها بازی می کرد یک بار دیگر در بازگشت به این شهر ستاره خط حمله تیمش لقب گرفت تا همچنان نشان دهد یکی از خریدهای خوب فراز کمالوند برای ترمیم نقاط ضعف تیمش بوده است. این چندمین بار بود که خالقی فر با گل های ارزشمند خود سه امتیاز شیرین و حیثیتی را به حساب گسترش فولاد واریز می کرد.

 

بهنام برزای(استقلال)

در روزهایی که طرفداران استقلال از عملکرد خسرو حیدری ناامید شده اند ظهور یک جوان آماده و سرحال به نام بهنام برزای امیدهای آنها برای پیدا کردن جانشینی مناسب برای خسرو را افزایش داد. برزای که این بار هم با تغییر پست از سوی منصوریان مواجه شده بود در یکی از حساس ترین بازی های فصل استقلال توانایی های خود را با گل دقیقه 3+90 نشان داد تا هم منجی سرمربی جوان آبی ها باشد هم نام خود را بیشتر از همیشه بر سر زبان ها بیاندازد. با وجود این که پست تخصصی برزای مهاجم است اما این بازیکن در نقش هافبک راست با رفت و برگشت های خوب خود واقعا استثنایی بازی کرد.

 

محمد نوری(تراکتورسازی(

در روزی که تراکتورسازان تعداد زیادی از مهره های کلیدی خود در میانه میدان را به دلیل محرومیت و مصدومیت در اختیار نداشتند محمد نوری باتجربه و با انگیزه به داد تبریزی ها رسید. نوری با نمایش خوب خود در میانه میدان علاوه بر این که باعث شد تا تراکتور برتری اش را به میزبان با روحیه تحمیل کند خود نیز روی یک ضدحمله برق آسا گل دوم تیمش را به تور دروازه نفتی ها چسباند تا یکی دیگر از ستاره های تیمش نام بگیرد. گلی که در مقابل تیم علی دایی به ثمررساند تا این جنگ حیثیتی را از استاد سابقش برده و خیلی چیزها را به اثبات برساند.

 

محسن مسلمان(پرسپولیس)

درست مثل کامیابی نیا در مقابل سیاه جامگان یکی دیگر از خوب های پرسپولیس بود تا جایی که روی تمام گل ها و بازی تهاجمی سرخپوشان پایتخت نقش داشت. محسن مسلمان که در بهترین فرم بدنی و روحی قرار دارد در هفته پایانی نیم فصل هم با حرکات و پاس های زیبای خود طراوت خاصی به نمایش پرسپولیس بخشید و با درخشش او بود که پرسپولیس یکی از بردهای پرگل خود را رقم زد تا قهرمانی اش تثبیت شود. حتی اگر مهاجمان پرسپولیس قدر پاس ها او را بیشتر می دانستند می توانستند بیشتر از سه گل به هواداران خود در سرمای پایتخت هدیه کنند اما ...

 

مهاجمان:

 مهدی طارمی(پرسپولیس(

درست است که در بازی با سیاه جامگان فرصت های گلزنی بیشماری را از دست داد اما همین که برای خودش موقعیت می سازد و در ساختار تهاجمی پرسپولیس همواره حضور مثبت و دائمی دارد نشان می دهد این مهاجم ملی پوش تاثیرگذاری خود را دارد. مهدی طارمی بدون شک یکی از کلیدی ترین بازیکنان پرسپولیس در مصاف با سیاه جامگان بود و در نهایت هم به آن چه استحقاقش را داشت رسید و نامش را در میان گلزنان تیم ثبت کرد تا به خاطر همین نمایش در تیم منتخب قرار بگیرد. مسلما اگر این مهاجم بوشهری کمی از نظر روحی و اعتماد به نفس در زدن ضربات آخر به آمادگی برسد می تواند برای آقای گلی خیز بلندی بردارد.

 

کاوه رضایی(استقلال(

در آنالیزهای صورت گرفته از بازی استقلال مقابل سپاهان کاوه رضایی یکی از بهترین و کلیدی ترین مهره های علیرضا منصوریان بود که درخشش خود را با پاس گل فوق العاده وقت های تلف شده تکمیل کرد تا نامش در تیم منتخب قرار بگیرد. دوندگی و جنگندگی کاوه در خط حمله استقلال یکی از مهمترین فاکتورهای بازی خوب این تیم در نقش جهان بود تا ثابت شود این بازیکن از چه اهمیتی در برنامه های تاکتیکی استقلال برخوردار است. کاوه مطمئنا اگر کمی در چارچوب شناسی و سود بردن از موقعیت های گلزنی پیشرفت کند می تواند ستاره بی چون و چرای خط حمله استقلال باشد.

  

***
علاوه بر 11 نفر منتخب بودند بازیکنان دیگری که در بازی های مختلف درخشش خوبی در هفته پایانی نیم فصل داشتند تا در تیم منتخب قرار بگیرند اما با توجه به محدودیت انتخاب تنها می توان از نمایش آنها تقدیر و قدردانی کرد. نفراتی مثل سیدحسین حسینی، جابر انصاری، میلاد زکی پور (استقلال) مرتضی آقاخان(پیکان)رحیم مهدی زهیوی ،حسن بیت سعید(استقلال خوزستان) فرشاد احمدزاده،حسین ماهینی (پرسپولیس) جلال علی محمدی، رسول نویدکیا(سپاهان) مگنو باتیستا(گسترش فولاد) از جمله بازیکنان خوب هفته پانزدهم لیگ برتر بودند.
منبع: ورزش3

 

 

عملیات
کلوب
ارسال نظر