قیام ۲۹ بهمن تبریز؛ نقطه عطف تاریخ انقلاب عظیم اسلامی

در همین راستا به رسم همه ساله، جمعی از مردم انقلابی تبریز به دیدار رهبر معظم رفته و یاد این روز را گرامی داشتند.
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز-چهارشنبه 28 بهمن- در دیدار پرشور هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم آذربایجان شرقی، ضمن تشکر صمیمانه از ملت بزرگ ایران به دلیل خلق حماسه پرشکوه ۲۲ بهمن امسال، آن را نشانه عزم راسخ و ایستادگی و بیداری مردم دانستند و با تأکید بر اینکه انتخابات ۷ اسفند نیز مظهر بیداری ملت و دفاع از نظام و استقلال و عزت ملی است، گفتند: مردم با حضور همه جانبه و آگاهانه و همراه با بصیرت و دانایی در انتخابات، درست عکس خواست دشمن عمل کنند.
رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار که در آستانه سالروز قیام مردم تبریز در ۲۹ بهمن سال ۱۳۵۶ برگزار شد، ضمن تجلیل از ایمان عمیق، بیداری، نشاط و ایستادگی مردم آذربایجان در مقاطع مهم و سرنوشت ساز تاریخ کشور بویژه در دوران انقلاب اسلامی، بر لزوم زنده نگه داشتن روزهای تاریخی انقلاب تأکید کردند و با اشاره به ۲۲ بهمن به عنوان یکی از این روزهای بسیار مهم افزودند: براساس گزارش های مستند از مراکز معتبر، حضور مردم در حماسه راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال در سراسر کشور، نسبت به سال گذشته، به میزان قابل توجهی افزایش داشته است.
پیش از سخنان رهبر معظم انقلاب، آیت‌الله مجتهد شبستری نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز، با تاکید برغیرت دینی آذربایجانی‌ها در مقاطع حساس، گفت: قیام ۲۹ بهمن ۵۶ مردم تبریز نقطه عطفی در تاریخ انقلاب عظیم اسلامی و نشانگر بصیرت مردم ولایتمدار آذربایجان است.
امام جمعه تبریزمشارکت گسترده مردم در انتخابات را نشانه قدرت معنوی جمهوری اسلامی خواند وافزود: مردم آگاه آذربایجان همگام با سایر مردم ایران در هفتم اسفندماه با حضور گسترده و آگاهانه در پای صندوق‌های رأی، بار دیگر حماسه ای باشکوه و ماندگار می آفرینند.
روابط عمومی باشگاه گسترش فولاد تبریز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و قیام 29 بهمن مردم تبریز، پایداری در راه آزادگی را برای رهروان ولایت، از درگاه خداوند متعال مسألت دارد.
گفتنی ست، پیش از این، روابط عمومی باشگاه فرهنگی ورزشی گسترش فولاد تبریز در حاشیه دیدار شنبه گذشته مقابل ملوان انزلی در ورزشگاه اختصاصی گسترش فولاد، نمایشگاه "29روایت از قیام 29بهمن مردم تبریز" را با همکاری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز برگزار نمود و مورد استقبال خوب قرار گرفت.

 

نظرات

  • متاسفانه نظری یافت نشد!

نظری بنویسید!