گسترش فولاد بدنبال تعیین تکلیف وضعیت نریمان جهان براساس اصول فوتبال حرفه ای است

روابط عمومی باشگاه گسترش فولاد تبریز در واکنش به پیگیری اصحاب رسانه و هواداران عزیز درخصوص آخرین وضعیت و تعیین تکلیف سامان نریمان جهان اعلام می دارد، برخلاف جوسازی های صورت گرفته که موضوعی کاملا واضح و مبرهن را به بحران کشانده اند، هیچ گونه مساله ای پیچیده ای در این زمینه وجود ندارد.
همانگونه که تمامی فوتبال دوستان استان و حتی کشور بر این موضوع اذعان دارند، مدیریت باشگاه گسترش فولاد تبریز همواره بدنبال پرورش و کمک به موفقیت بازیکنان و مربیان بومی و حتی دیگر تیم های استان بوده و هیچ گاه در پی کسب انتفاع نبوده است.
موضوع همکاری و تعامل باشگاه گسترش فولاد با دیگر تیم های همشهری برای تعالی بازیکنان و بطورکلی فوتبال تبریز، بر همه فوتبال دوستان واضح و مشخص است و حتی در نقل و انتقالات اخیر نیز علیرغم اعلام نیاز کادر فنی و توافق با محمد نوری و کرار جاسم، پس از اطلاع از نظر تراکتورسازی برای جذب آنان، مذاکره با این دو بازیکن را متوقف نمود. 
سامان نریمان جهان یکی از بازیکنان با استعداد فوتبال تبریز است که پله های موفقیت را در گسترش فولاد طی کرده و سرمایه ای ارزشمند برای این باشگاه محسوب می شود و طبیعتا پیشرفت نریمان جهان افتخاری برای گسترش فولاد است. 
با تمامی اوصاف، ضروری ست که بر این نکته نیز توجه شود که به هرحال باشگاه گسترش فولاد تبریز جزیی از مجموعه ای خصوصی محسوب می شود و هیچ گونه ارتزاق از بودجه دولتی ندارد و در همین راستا، بهره وری از سرمایه های خود را حقی مسلم می داند.
و اما اظهار این ادعا که در نیم فصل گذشته استفاده از این بازیکن در ترکیب تیم مناسب نبوده و سرمربی تیم به وی اعتقادی ندارد، بد اخلاقی به حساب می آید، زیرا که پیش از این، مربیانی دیگری نیز در سایر تیم ها، در بکار گیری این بازیکن با مشکل مواجه بوده اند و علیرغم صحبت های مطرح شده، کادر فنی تیم فوتبال گسترش فولاد تبریز همواره درصدد ایجاد زمینه موفقیت برای این بازیکن بوده است.
باشگاه گسترش فولاد طی سالهای اخیر بیشترین حد همکاری را با سامان نریمان جهان انجام داده و تمامی فرصت های موفقیت را برای وی فراهم کرده است و نریمان جهان در حال حاضر، دو فصل دیگر با گسترش فولاد قرارداد دارد و باید در خدمت این باشگاه باشد و در صورتی که اجرای این امر از طرف وی ، میسر نیست باید براساس معیار های فوتبال حرفه ای رفتار کرد.
گفتنی ست، زمانی که این بازیکن بدون اطلاع و اجازه باشگاه، راهی اتریش شد و در تمرینات تیم مدنظرش شرکت کرد، پای بر روی اصول فوتبال حرفه ای و حتی اخلاقی گذاشت و حالا بقول معروف با ننه من غریبم بازی بدنبال توجیه اشتباه خود و به نوعی دست پیش گرفتن است.
به اطلاع اصحاب رسانه و هواداران عزیز می رساند، اظهارات مطرح شده از سوی پدر سامان نریمان جهان درخصوص داشتن پیشنهاد فوق العاده برای این بازیکن در نیم فصل گذشته، ادعایی بی اساس به شمار می آید و برخلاف صحبت های شفاهی که همواره مطرح است، براساس اعلام مدیریت باشگاه، تاکنون هیچ گونه پیشنهاد کتبی برای نریمان، به باشگاه ارسال نشده است و تمامی صحبت های پیرامون این بحث، کذب است.
همچنین پیشنهاد پرداخت مبلغ از سوی ماشین سازی در قبال صدور رضایت نامه امری طبیعی در فوتبال حرفه ای است و موضوع رقم مورد ادعای مطرح شده نیز تکذیب می شود و از این طریق اعلام می شود که مبلغ تعیین شده جهت صدور رضایت نامه، رقمی معقول و منطقی نسبت به موارد مشابه در نقل و انتقالات تیم های لیگ برتری است.
علاوه بر این، مدیریت باشگاه گسترش فولاد راهکار دیگری برای این موضوع ارایه شده که بر اساس آن، درصورتی که به هر دلیلی پرداخت مبلغ تعیین شده برای صدور رضایت نامه نریمان جهان مقدور نبود، وی می تواند با تمدید قرارداد خود، بصورت قرضی راهی تیم مدنظرش شود که متاسفانه مباحث و شروطی مانند حق فسخ یکطرفه در صورت داشتن پیشنهاد خارجی و غیره ... از طرف این بازیکن مطرح شد که آن را تنها می توان با عهدنامه ترکمنچای مقایسه کرد.
روابط عمومی باشگاه گسترش فولاد تبریز با ابراز تاسف از فضای به وجود آمده در باره وضعیت سامان نریمان جهان، یادآور می شود، متاسفانه بقول معروف، گره ای که می شد با دست باز کرد را به دندان گرفته اند و موضوع جاری و دارای راهکار در چارچوب فوتبال حرفه ای را به فیلم هندی تبدیل کرده اند .
در نهایت آنچه از منظر باشگاه گسترش فولاد تبریز، سرانجام موضوع مذکور قرار دارد، راه و روش کاملا شفاف و براساس معیار های فوتبال حرفه ای است و مالک، مدیر عامل و هیئت مدیره باشگاه تاکنون با سعه صدر با این موضوع برخورد کرده اند و این طرف مقابل است که باید از مسیر انحرافی خود بازگشته و رسیدن به مقصد را از طریق اصول مشخص شده طی کنند.
باشگاه گسترش فولاد تبریز امیدوار است، سامان نریمان جهان نیز همچون جابر انصاری دو فصل قبل و محمد ابراهیمی و داریوش شجاعیان طی فصل گذشته و ... که با همین کادر فنی به اوج رسیدند، وی نیز با پرهیز از ورود به حاشیه ها و تلاش جهت بروز توانایی های خود، مسیر موفقیت پایدار را برای آینده نزدیک بپیماید و شاهد ثبت افتخاری دیگر برای باشگاه گسترش فولاد تبریز باشیم.

نظرات

  • متاسفانه نظری یافت نشد!

نظری بنویسید!