جدول امتیازات
رتبه تیم بازی امتیاز
1 سپاهان 10 22
2 شهر خودرو 9 20
3 پرسپولیس 10 19
4 استقلال 10 18
5 تراکتور 10 17
6 فولاد 10 16
7 صنعت نفت آبادان 10 16
8 نفت‌ مسجدسلیمان 10 14
9 پیکان 10 12
10 ماشین‌سازی‌تبریز 10 12
11 نساجی مازندران 10 11
12 سایپا 10 9
13 پارس جنوبی جم 10 8
14 ذوب آهن 10 7
15 گل گهرسیرجان 9 5
16 شاهین شهرداری‌بوشهر 10 2
مشاهده کامل جدول
تبلیغات
بازی گذشته
استادیوم بنیان دیزل
جمعه 17 آبان
ساعت : 15
ماشین سازی
ذوب آهن
 
 
2
:
1


بازی پیش رو
ورزشگاه امام علی (ع)
پنح شنبه 30 آبان
ساعت : ساعت 15:30
گل گهرسیرجان
ماشین سازی
- روز
: - ساعت
:- دقیقه
:- ثانیه
نظرسنجی
پیش بینی نتیجه بازی گل گهر سیرجان- ماشین سازی
برد ماشین سازی31 (82%)
تساوی2 (5%)
برد گل گهر سیرجان5 (13%)
نصرتی: گسترش فولاد برای موفقیت به خودباوری رسیده است 1394-09-16 | 11:28

محمد نصرتی را می‌توان یکی از مدافعان کلاسیک فوتبال ایران لقب داد؛ مدافعی که از سالیان گذشته و از زمانی که در پاس تهران و تیم ملی توپ می‌زد به یادها باقی مانده است. مدافع کهنه‌کار و باتجربه کشورمان این روزها همراه با گسترش فولاد توانسته با ارائه نمایشی درخشان، نتایج خوبی را نیز همراه با این تیم کسب کند.

گسترش هفته آینده میهمان پرسپولیس است و نصرتی قرار است در این دیدار با پیراهن گسترش مقابل تیم سابقش قرار بگیرد. بر همین اساس به این بهانه گفت و گویی را با وی انجام دادیم که متن کامل آن را در زیر می‌خوانید:

گسترش امسال عملکرد خوبی داشته و از هدفگذاری اول فصل هم جلوتر هستید.
تیم خوب و همدلی داریم. گسترش یک تیم خصوصی است که از لحاظ امکانات و ساختاری باشگاهی توانسته است تعریف جدیدی را در فوتبال ایران ارائه کند. شرایط خوبی داریم. در شرایطی که کسی حاضر نمی‌شود به صورت شخصی باشگاهداری کند، زنوزی مالک باشگاه توانسته به خوبی این کار را انجام دهد، از سوی دیگر سازماندهی و چارت درستی در باشگاه گسترش حاکم است که در این بین سمندر به عنوان مدیرعامل تلاش خوبی را ارائه می‌دهد. همچنین وجود یک کادرفنی منسجم و تلفیق بازیکنان جوان و باتجربه باعث شده است تا با کسب نتایجی مناسب بتوانیم از چشم‌انداز ابتدای فصل خود که در ابتدای فصل میانه جدول بود، امروز پیش باشیم و امیدوارم این روند ادامه داشته باشد.

همه این عوامل باعث شده تا امسال در لیگ برتر تیم قابل احترامی باشید.
100 درصد. فکر می‌کنم اگر یک مقدار بدشانسی نمی‌‌آوردیم در یکی دو مسابقه که شکست خوردیم هم می‌توانستیم نتیجه دیگری را به دست آورده و حتی با پیروزی میدان را ترک کنیم. شرایط خوبی داریم و امیدوارم این روند را ادامه دهیم.

البته مشکلات داوری هم امسال خیلی اذیت‌تان کرده است.
در این مورد آقای عنایت نیز دو بار اذعان داشتند که بیشترین اشتباهات داوری علیه گسترش بوده است. در هر صورت اشتباهات داوری جزئی از فوتبال است اما امیدوارم به حداقل برسد. البته در هفته‌های اخیر شرایط بهتر شده و حتی در دیدار با سپاهان با وجود اینکه از یک داور جوان استفاده شد، اما قضاوت فوق‌العاده‌ای را شاهد بودیم.

امسال می‌توانید حتی نیم‌نگاهی هم به سهمیه آسیایی داشته باشید.
امسال مربیان و حتی خود بازیکنان هرگز فکر نمی‌کردیم این شرایط پیش بیاید، اما بازیکنان باتجربه تیم به قدری در این خصوص صحبت کردیم که به واقع این خودباوری در تیم به وجود آمد و این وضعیت مطمئنا در نتایجی که در این فصل به دست آمده بی‌تأثیر نبوده است. برای نیم فصل دوم نیز کمی تقویت شویم که اگر این امر محقق شود به طور حتم پتانسیل کسب سهمیه آسیا را هم داریم.

کار با فراز کمالوند به خاطر نظم و دیسیپلین خاصی که دارد سخت نیست؟
چرا، واقعا سخت است. کمالوند مربی با انگیزه‌ای است و انگیزه زیاد مهم‌ترین فاکتور برای موفقیت هر فردی می‌تواند باشد.

تعطیلات لیگ امسال سروصدای زیادی به پا کرد. این موضوع شما را اذیت نکرد؟
چرا ما هم اذیت شدیم. بازیکنان همه تیم‌ها مکررا دچار مصدومیت می‌شوند و فکر کنم همین وقفه‌ها باعث به وجود این مصدومیت‌ها می‌شود. بازیکن تا 3 هفته بازی می‌کند و در شرایط مسابقه قرار می‌گیرد، لیگ تعطیل شده و از شرایط مسابقه به دور می‌شود و دوباره با آغاز لیگ، این مصدومیت‌ها به سراغ بازیکنان می‌آید و شرایط کار را سخت می‌کند. البته همیشه در همه ادوار تیم ملی به لیگ ارجحیت دارد و یک تیم ملی قدرتمند از دل لیگ بیرون می‌آید. امیدوارم تیم ملی موفق باشد و یک تیم ملی قدرتمند داشته باشیم. همچنین امیدوارم لیگ هم پویا و قوی باشد تا جوانگرایی انجام شده در تیم ملی به بهترین شکل ادامه پیدا کند.

در خصوص تیم ملی و جوانگرایی که به آن اشاره کردی، نظرت چیست؟
این اقدام طبیعی است. بازیکنانی که در تیم ملی هستند عمر محدودی را می‌توانند در این تیم بازی کنند و نمی‌توانند تا 100 سالگی در تیم ملی باشند. این کار طبیعی و بدیهی است و نمی‌توان گفت که کی‌روش این کار را انجام داده است و هر مربی دیگری هم بود با این شرایط این کار را انجام می‌داد.

فکر می‌کنی پتانسیل صعود به جام جهانی را داریم؟
از این مرحله که صعود می‌کنیم اما در مرحله بعدی همه چیز به قرعه‌کشی بستگی دارد. با توجه به اینکه در رنکینگ فیفا تیم اول آسیا هستیم باید این موضوع محقق شود چون اگر به جام جهانی نرویم شرایط خیلی بد خواهد شد.

به پوشیدن دوباره تیم ملی فکر می‌کنی؟
خیر. آنطور که باید و شاید خیر. نه اینکه فکر نکنم اما شرایط تیم ملی را می‌بینم بعید می‌دانم این اتفاق بیافتد در صورتی که آمادگی خیلی خوبی دارم. شاید بازی‌های گسترش فولاد خیلی به چشم نیاید اما در دیدار با پرسپولیس این فرصت خوب وجود دارد بتوانم این شرایط خوب و آمادگی را به رخ بکشم.

تقابل با پرسپولیس در هفته چهاردهم. از اینکه مقابل تیم سابقت بازی می‌کنی چه احساسی داری؟
سخت است بازی مقابل تیم‌‌هایی که پیراهن آنها را پوشیده و خاطرات خوبی با آنها دارد.

هنوز هم پرسپولیس را دوست داری؟
بله؛ صد درصد. البته هواداران همیشه به ما لطف داشته‌اند اما من هم سعی می‌‌کنم با توجه به اینکه به گسترش تعهد دارم بهترین عملکرد را مقابل این تیم ارائه کنم.

 منبع: فارس

عملیات
کلوب
ارسال نظر