باباپور: شرایط برای برگزاری مسابقات لیگ‌برتر فراهم نیست

عادل باباپور در خصوص آخرین شرایط تمرینی تیم فوتبال ماشین سازی اظهار کرد: طی روزهای آینده برای دومین بار از بازیکنان تست کرونا می‌گیریم تا وضعیت بازیکنانی که تست کرونای آنها مثبت و مشکوک شده بود، مشخص شود. با کادر فنی برنامه‌ریزی می‌کنیم و جلساتی با کادر پزشکی تیم داریم تا در جریان آخرین وضعیت سلامتی بازیکنان قرار بگیریم.

او ادامه داد: به دلیل اینکه شهر تبریز در وضعیت قرمز قرار گرفته، نگران سلامتی بچه‌ها هستیم و نمی‌دانیم در صورت برگزاری تمرینات چه اتفاق وحشتناکی رقم می‌خورد.

مربی ماشین‌سازی عدم برگزاری دیدارهای تدارکاتی را یکی دیگر از مشکلات برای آماده‌سازی و برگزاری لیگ برتر دانسته و افزود: نمی‌دانم کجای دنیا تیم‌ها می‌توانند بدون دیدارهای تدارکاتی وارد مسابقات رسمی شوند؛ اصلا این شرایط، فوتبالی و حرفه‌ای نیست و معلوم نیست تصمیم گیرندگان بازی‌ها بر روی چه علمی چنین برنامه‌ریزی‌ای کردند. به نظر من این شرایط اصلا اجرایی نیست.

باباپور اضافه کرد: به نظرم تا این لحظه لیگ برتر در بلاتکلیفی قرار دارد و حتی مسؤولانی هم که برنامه‌ها را گفته‌اند نیز تصمیم گیرندگان اصلی نیستند! آنها منتظر هستند تا اشخاص دیگری برای‌شان تصمیم‌گیری کنند که این وضعیت، اصلا به نفع فوتبال ایران نیست. بهتر بود حداقل در این شرایط خاص و کرونایی، فوتبال را به منافع شخصی ترجیح می‌دادند.

او عنوان کرد: متاسفانه ما جان را فدای فوتبال می‌کنیم و در شرایطی که روزانه کمتر از هزار نفر مبتلا داشتیم، لیگ را تعطیل کردیم و امروز که آمار مبتلایان حدود ۳ هزار نفر شده، می‌خواهیم لیگ را برگزار کنیم. این اتفاقات اصلا قابل فهم نیست و باید مسؤولان رده بالای کشوری به این موضوع رسیدگیِ علمی و ویژه‌ای داشته باشند. ضمن اینکه برخی از شهرها فاقد امکانات لازم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند و این امر با در نظر گرفتن هزینه‌های سرسام‌آور پروتکل، واقعا کار را برای تیم‌ها سخت کرده است.

مربی ماشین‌سازی درباره مخالفت برخی تیم‌ها برای برگزاری مسابقات گفت: از ۱۶ تیم لیگ برتر، ۱۵ تیم مخالف برگزاری هستند و تنها یک تیم موافق برگزاری لیگ است. جای تعجب دارد که سازمان لیگ و فدراسیون در روز روشن حمایت همه جانبه خود را از این تیم آشکار کرده‌اند و پشت تصمیم آن یک تیم ایستاده‌اند؛ این کار توهین به شعور فوتبال ایران است.

باباپور با اشاره به صحبت‌های وزیر بهداشت ابراز کرد: وزیر بهداشت صراحتا اعلام کردند که برخی مسؤولان موضوع کرونا را شوخی گرفته‌اند و از وزارت‌خانه نیز برای بازگشایی‌ها فشار می‌آورند؛ اینکه وزیر بهداشت می‌گوید دقیقه ۹۰ گل می‌خوریم، اشاره‌ی مستقیم به فوتبال و وزارت ورزش دارد و جای تعجب است که چرا وزارت ورزش جان ۸۰ میلیون ایرانی را فدای یک جام قهرمانی برای پرسپولیس می‌کند.

نظرات

  • متاسفانه نظری یافت نشد!

نظری بنویسید!