هدف ماشین‌سازی صرفاً بقا در لیگ‌ نیست

ماشین سازی تبریز از هفته بیستم میهمان شاهین بوشهر خواهد بود. شاهینی که برغم جایگاه خوبی که در جدول ندارد ولی در دیدارهای اخیر خوب نتیجه گرفته است و امیدهای زیادی برای بالا کشیدن خود دارد و در مقابل ماشین سازی در رده نهم جای خود را محکم می‌بیند و می‌توان گفت این تیم جدول رده بندی را به دو دسته تقسیم کرده است و تیم های پائین تر از ماشین سازی به دنبال بقا هستند و تیم های بالاتر از ماشین سازی به دنبال سهمیه آسیایی و این تیم با سه امتیاز می‌تواند تا رده ششم نیز بالا برود. احد شیخ لاری سرمربی موفق این روزهای تبریز روی سه امتیاز دیدار با شاهین بوشهر حساب کرده است ولی شرایط آب و هوایی امکان تمرینات تاکتیکی را از او و تیمش گرفته است.

 به سراغ تمرین ماشین سازی تبریز رفتیم تا گزارشی از شرایط این تیم بعد از 48 ساعت برف تبریز داشته باشیم. تمرینی که تحت تاثیر برف قرار گرفته بود و در پایان این تمرین گفتگویی با احد شیخ لاری داشتیم تا در خصوص آخرین وضعیت این تیم توضیحاتی را داشته باشند.

 احد شیخ لاری در خصوص شرایط تمرینی ماشین سازی با وجود برف شدید در تبریز گفت: این برف تبریز یک نعمت الهی است و شکر گزار هستیم و شرایط جغرافیایی تبریز ما را به چنین آب و هوایی عادت داده است و در این هفته نیز تمرینات خود با برنامه ای که داشتیم روی چمن و سالن انجام دادیم و بچه ها توانسته اند خود را سر حال نگه دارند.

 سرمای تبریز همواره یک معضل برای تیم های این شهر بوده است و مربیان در فصل زمستان به دفعات بازیکنان خود را بخاطر سرماخوردگی از دست می دهند که ماشین سازی نیز دو بازیکن تاثیرگذار خود را به همین دلیل مقابل پیکان در اختیار نداشت. سرمربی ماشین سازی در این خصوص توضیح داد: بازیکنان امروزی خودشان علم فوتبالی دارند و حرفه ای عمل می‌کنند و ما در شهر تبریز سالیانه شش ماه را با سرما روبرو هستیم و بازیکنان باید از خود مراقبت کنند و کادر پزشکی نیز پیش بینی های لازم را انجام می دهند.

 شیخ لاری ادامه داد: با تمامی مراقبت ها ما در بازی گذشته دو بازیکن خود را به دلیل سرما خوردگی از دست دادیم و البته خود بازیکنان اعلام آمادگی کرده بودند که در چنین شرایطی نیز در اختیار تیم باشند ولی کادر پزشکی از ما خواست که به آنها استراحت بدهیم تا برای دیدار های بعدی مشکلی نداشته باشیم و ما از بازیکنان جایگزین استفاده کردیم و خوشبختانه ما برای دیدار بوشهر این بازیکنان را در اختیار داریم و مشکلی وجود ندارد و تنها مشکل ما نبود شاهین ثاقبی است که به دلیل چهار کارته بودن آنها را در اختیار نخواهیم داشت ولی بازیکنان با انگیزه زیادی داریم که قطعا اجازه نخواهند داد جای شاهین در ترکیب خالی بماند.

 احد شیخ لاری از انگیزه خوب بازیکنان برای دیدار با شاهین می‌گوید: متاسفانه هر خبرنگاری به تیم ما رسیده یک سئوال تکراری دارد و اینکه ماشین سازی با امتیازاتی که دارد از منطقه خطر جدول دور شده است و بازیکنان انگیزه ندارند و من اعتقاد دارم که این نگاه و این سئوالات تخریبی است و من صراحتا اعلام کنم ماشین سازی برای ماندن به میدان نمی‌رود و با شرایط جدول برای رتبه‌های بالای جدول خواهد جنگید. بازیکنان من این انگیزه را دارند که با چند نتیجه خوب خود را به جمع پنج تیم اول برسانند و توانایی‌های بالای خود را اثبات کنند. بازیکنان در این هوای سرد و برفی برای انگیزه بالا تمرین کرده اند و برای یک برد و صعود دو پله ای در جدول تلاش خواهند کرد.

 سرمربی ماشین سازی درخصوص دیدار تیمش با شاهین بوشهر گفت: قطعا دیدار سختی است و شاهین برای ماندن در لیگ برتر روی امتیازات خانگی حساب کرده است و تماشاگران خوبی هم دارند که از آنها حمایت می‌کنند و این تیم در نیم فصل دوم حریف خطرناکی برای تیم ها شده است ولی همانطور که گفتم بازیکنان ما نیز انگیزه دارند و با سه امتیاز این دیدار برای رسیدن به رده های بالاتر تمرکز کرده اند.

 شیخ لاری در مورد کمبود بازیکن در این تیم گفت: من نیمه پر لیوان را می بینم و بازیکنانی دارم که برای موفقیت تیم از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند و اگر هم کمبود بازیکن داشته باشم در عوض بازیکنانی دارم که توانایی درخشش در چند پست را دارند در مواقع نیاز کار تیم را راه می‌اندازند و در هفته‌های گذشته بازیکنی داشتم که در سه پست مختلف بازی کرده که نمی‌خواهم از کسی اسم ببرم و کسی از قلم بیفتد ولی تلاش آنها در پست‌های غیر تخصصی قابل تقدیر است.

 

نظرات

  • متاسفانه نظری یافت نشد!

نظری بنویسید!