زنده‌روح: اگر پنالتی را گل نکنم زحمات یک مجموعه به هدر می‌رود

احمد زنده‌روح، در مورد پیروزی ماشین‌سازی مقابل استقلال تهران، اظهار داشت: بازی سختی بود، می‌دانستیم استقلال تیم سرحال و گردن‌کلفتی است. آنها در نیمه اول ما را تحت فشار گذاشتند و به گل هم رسیدند اما هر چه از بازی گذشت به بازی مسلط شدیم و توانستیم هدفی که مدنظرمان بود را به خوبی انجام بدهیم. خدا را شکر گل خورده را زود جبران کردیم و توانستیم در شروع نیمه دوم هم به گل برسیم و بازی را در کنترل خودمان داشته باشیم. طبیعی بود وقتی از استقلال جلو هستیم و در ورزشگاه آزادی مقابل هواداران آن‌ها بازی می‌کنیم به دفاع مشغول شویم. خدا را شکر بچه‌ها با تمرکز کافی وظایف‌شان را به خوبی انجام دادند و توانستیم مانند بازی رفت مقابل استقلال به پیروزی برسیم. الان هم لقب جدیدی داریم و به ما ماشین رفت و برگشت می‌گویند. 

وی در مورد اینکه دوباره در این بازی توسط ضربه پنالتی به گل رسید، عنوان کرد: من در تمرینات روی زدن ضربات پنالتی کار می‌کنم. خدا را شکر می‌کنم که توانستم جواب اعتماد کادرفنی و بازیکنان تیم را بدهم.  کادرفنی به من لطف داشته که این وظیفه را به من سپرده، خیلی خوشحالم توانستم این کار را به نحو احسن انجام بدهم و امیدوارم که این روند برای من ادامه‌دار باشد. 

زنده‌روح در مورد تعریف هوشنگ نصیرزاده از او با عنوان سلطان پنالتی زدن، گفت: مجموعه ماشین‌سازی به من لطف دارد. از مدیرعامل تا تک‌تک بازیکنان تیم و اعضای کادرفنی، خدا را شکر می‌کنم که توانستم آنها را خوشحال کنم و از مدیرعامل باشگاه هم بابت این تعریف ممنون هستم. 

گلزن ماشین‌سازی در پاسخ به این سؤال که آیا برای زدن ضربات پنالتی الگوی خارجی دارد، اظهار داشت: خیر، سعی می‌کنم آنطور که خودم می‌توانم به توپ ضربه بزنم نه اینکه بخواهم مانند کسی باشم. من سعی می‌کنم آن چیزی که در وجود خودم است را انجام بدهم. همان لحظه به پنالتی زدن فکر می‌کنم و اینطور نیست که از قبل فکر کنم چطور پنالتی بزنم. 

وی در مورد اینکه آیا ممکن است روزی از او شاهد یک پنالتی نمایشی باشیم، گفت: نه، پنالتی یک امتیاز برای تیم ما است. اگربرای زدن یک ضربه تمرکز کافی نداشته باشم یا بخواهم کار عجیب و غریبی کنم که خدای ناکرده پنالتی گل نشود، زحمات یک مجموعه به هدر می‌رود. سعی می‌کنم همیشه مطمئن‌ترین ضربه را به توپ بزنم تا تیم من ضربه نخورد و مهم نیست که این توپ چطور گل می‌شود. 

هافبک ماشین‌سازی در مورد جو ورزشگاه آزادی و فحاشی علیه حامد لک، عنوان کرد: متأسفانه در فوتبال ما عادی شده که در استادیوم‌ها و در هر بازی علیه یک نفر فحاشی کنند. حامد لک هم یک فوتبالیست است و این فحاشی‌ها خوب نیست اما به هر حال طرفداران استقلال هم تحت فشار نتیجه بودند و طبیعی بود که واکنش نشان بدهند. امیدوارم دیگر این اتفاقات نیفتد و جو بهتری در ورزشگاه‌های ما وجود داشته باشد. 

وی در خصوص حفظ روند امتیازگیری ماشین‌سازی تصریح کرد: ما تیم جوانی داریم. اگر مقابل نفت آبادان چند بازیکن باتجربه خودمان را دراختیار داشتیم، می‌توانستیم با امتیاز خارج شویم اما دقیقه 94 بر اثر بی‌تجربگی گل خوردیم. این تیم اگر حمایت و کمک شود و به آن اهمیت بدهند، می‌تواند روند خوبش را ادامه بدهد. اما اگر بخواهند اذیت کنند و از مسیری که در آن قرار گرفته‌ایم خارج شویم، فکر نمی‌کنم تیم جوان ما دوام بیاورد. 

نظرات

  • متاسفانه نظری یافت نشد!

نظری بنویسید!