سه بازیکن ماشین‌سازی در  ترکیب تیم منتخب هفته

حامد لک (ماشین‌سازی)

استقلال مثل تمام هفته‌های گذشته بازی با ماشین‌سازی را هجومی آغاز کرد و سعی در رسیدن به گل زودهنگام داشت، اما شوت مهدی قائدی در موقعیت تک به تک را حامد لک با واکنش خوبی دفع کرد تا دروازه تیمش بسته بماند. تا قبل از دقیقه ۲۰ آبی‌ها دو موقعیت جدی دیگر روی ارسال وریا غفوری و یک بار هم شوت غیرمنتظره میلیچ به وجود آوردند ولی هر دو بار حامد لک با واکنش‌های عالی توپ را راهی کرنر کرد. شیخ دیاباته که میل زیادی به گلزنی داشت، در دقیقه ۲۱ این کار را با یک شوت مهارنشدنی انجام داد ولی پس از آن و به ویژه در ۳۰ دقیقه پایانی، استقلال دیگر نتوانست دروازه ماشین‌سازی را باز کند. آبی‌ها که تنها باخت خانگی این فصل را مقابل پرسپولیس تجربه کرده بودند، در نیمه دوم سراسیمه حمله شدند و توپ‌های زیادی روی دروازه ماشین‌سازی ریختند ولی تمام شوت‌ها و ارسال‌ها را حامد لک بالاتر از مهاجمان زهردار استقلال در اختیار گرفت؛ اوج کار این دروازه‌بانِ آماده این فصل لیگ برتر هم در ثانیه‌های پایانی بود که ضربه سر دیاباته را با یک خروج مطمئن دفع کرد تا در ادامه ضربه سر تبریزی نیز با چاشنی کم‌دقتی او راه به جایی نبرد تا حامد لک مثل دیدار رفت، برنده جدال با استقلال باشد و جزو تیم منتخب هفته قرار بگیرد.

 

 عزیز معبودی (ماشین‌سازی)

او که امسال در تمام پست‌های خط دفاعی برای ماشین سازی به کار گرفته شده و توانسته در هر منطقه عملکرد خوبی از خود بر جای بگذارد، مقابل استقلال هم کم‌اشتباه، پُر تلاش و مطمئن ظاهر شد؛ عزیز معبودی در تقابل با مهاجمان و بازیکنان سرعتی آبی‌ها ازجمله مهدی قائدی و میلیچ برتری داشت و اجازه نداد آنها خودنمایی زیادی کنند؛ معبودی که پس از محرومیت یک جلسه‌ای در ترکیب ماشین‌سازی قرار گرفت، مقابل استقلال ۲۱ پاس، ۴ دفع توپ، ۴ قطع توپ، ۳ بار گرفتن خطا، دو بار جای گذاشتن بازیکنان حریف و یک نبرد هوایی موفق داشت و در نبردهای تن به تن با استقلالی‌ها نیز برتری توپ را از آن خود می‌کرد تا تبدیل به یکی از نفرات موثر ماشین‌سازی برابر استقلال شود.

 

 محمد قادری (ماشین‌سازی)

وینگر چپ ریزنقش ماشین‌سازی که سن او هنوز به ۲۰ سال نرسیده، انگیزه زیادی مقابل استقلال داشت و به قول خودش به دلش افتاده بود در این بازی حساس گلزنی می‌کند که موفق به انجام این کار شد؛ محمد قادری در سمت چپ زمین با دریبل‌های ریز و حرکات سریع بارها موجب آزار خط دفاعی استقلال شد و ضد حملات ماشین‌سازی نیز از سمت او شکل می‌گرفت تا با استفاده از سرعت بالای او ماشین‌سازی خلق موقعیت کند. قادری در دیدار با استقلال علاوه بر زدن یک گل زیبا که کار را به تساوی کشید و ورق را به سود تیمش برگرداند، ۱۵ پاس داد، دو دریبل موفق داشت، یک قطع توپ کرد و سه بار خطا گرفت تا با این عملکرد خوب جزو برترین‌های هفته باشد.

 منبع: ورزش سه

نظرات

  • متاسفانه نظری یافت نشد!

نظری بنویسید!